Bejegyzések

DRINA túra 2023 - A harmadik nap

Kép
  2023.05.02 Kedd, Stari Brod - Perućac 37 km Hat óra felé ébredek föl. Egyesek a környező sátrakban már fent vannak, pakolgatnak. Kidugom az orromat a sátorból. Felhős, barátságtalan idő van. A fenébe! Egy előny azért van, totális a szélcsend. Felöltözöm. Reggelizni kellene valamit, de… A kajám Romiék Tranzitjában van. Basszus! Csak reménykedni tudok, hogy Romiék már fönn vannak és el tudom hozni a kaját az autóból. Felkaptatok a meredek domboldalon a Tranzithoz. A számításom nem jön be. Romiék még nem bújtak ki a sátrukból. A kocsi valószínűleg zárva. Kicsit várok, hátha ébrednek már. Mivel nem, ezért leballagok a domboldalon, vissza a sátramhoz. Ha kajálni nem tudok, akkor összepakolok, legalább ezzel megleszek. Csomagolgatás közben a tegnap esti lengyel csapatból is előkerülnek páran. Egy fiatal srác mondja, hogy ő nem tudja, hogyan került vissza a sátrához. Teljes agyfogyatkozás volt nála. De látom rajta, hogy most semmi baja. Hiába – fiatalon én is jobban bírtam. Pakolga...

DRINA túra 2023 - A második nap

Kép
2023.05.01.  Višegrad - Stari Brod 16 km Mai nap ugyanúgy kezdődik, mint az előző. Visegrádon vagyunk, a focipályán. Az időjárás szépnek igérkezik mára. Ma elhagyjuk ezt a táborhelyet, a következő jó 20 km lefelé a Drinán. Reggel annyival több dolgunk van a tegnapihoz képest, hogy a sátrat le kell bontani, a cuccokat megosztva a hajóba és a buszba rakodjuk. Rengeteg időnk van, ugyanis a „határellenőrzés” 11-kor lesz a megbeszélt helyen. Addig azonban a hajót el kell vinni a mai starthelyre, a híd lábához. Ez két módon lehetséges, vagy felrakjuk az utánfutóra (szerbül: prikolica. Istenem, hányszor kimondtuk ezt a szót! Meg is tanultuk rendesen.) vagy a kiskocsin húzzuk a starthelyre. Ez kb. 1,5 km messze van. Lehet tippelni, hogy melyik verzió jutott osztályrészül nekünk. Igen, eltaláltátok: húzni kell a kajakot a kiskocsin, át a városon keresztül, a hídon keresztül. A starthelyen van parkaló, ahol a Tranzit az utánfutóval elfér, csak éppen nem állhat meg ott az autó, mert sorompóva...