Bejegyzések

2021.09.25. Ika - Moscenicka Draga kajaktúra

Kép
Életem legelső túrája a tengeren kajakkal. Korábban már eveztünk feleségemmel a tengeren, de felfújható Gumotex csónakban. Most viszont belekóstoltam a NAGYBETŰS tengeri kajakozásba. Most nem akarok írni, beszéljenek helyettem a képek. Első fotóm az első utamról. Mellettem Lovran. Balra (lijevo) Krk, előttem Cres, jobbra (desno) Még mindig Lovran Van néhány "vityilló" a parton Lovran után. Szerintem több millió Euró. Hátrafelé is tudok fotózni. Ez még mindig Lovran. Itt viszont már Medveja. Ez a völgy a háttérben maga a gyönyör. Erről felrakok még egy fotót, annyira tetszik. Medvejától kicsit lejjebb. Érdekes szikla bemaródás, Ilcsivel oltár sziklának neveztük el. Tetszik ez a kis sziklasziget itt előttem.  Érkezés Moscenicka Draga-ba. A jellegzetesen hosszú Plazsa Moscenickában. Ez is M.Draga. Itt fordultam vissza. Itt ilyen a víz színe. Visszafelé. Távolban Rijeka. Medvejához közeledvén Medveja stradja előtt. Távolban egy fehér város. Ika. Itt ért véget a túrám.

2021.07.17-18 Ráckevei-Soroksári Duna (RSD) oda-vissza

Kép
 

2020.08.26-30 Duna túra Esztergom - Mohács

Kép
Augusztus 23. Vasárnap délután 5 óra. Komótosan vezetem a Volkswagent a Nadap – Lovasberény közötti erdei úton. Ma egész nap pihentem, elvégre vasárnap van. Viszont egy fagyi jól jönne most – gondoltam, s kocsival átugrok "Lóberénybe" a Hóman cukrászdába (ez a reklám helye). Tényleg finom a fagyi és változatos. Gondolataim a Kormány várható bejelentése körül forognak, miszerint szeptember elsejétől senki sehova, azaz a határok lezáródnak. Pedig imádok szeptemberben elmenni külföldre, az idő még jó, a tenger meleg, a magas hegyekben már teljesen leolvadt a hó, nincs turista tömeg, minden ideális egy nagyobb túrához, pihenéshez. Az idén a Nemzetközi Dunatúra (TID) német szakaszát szerettem volna megcsinálni, persze az is elmaradt a járvány miatt. Mint minden ☹ . Maradni kell itthon, nincs mese. Az elkövetkező hét a nyár utolsó hete, valamit mégiscsak csinálni kellene. Ekkor villan be az ötlet: Ha nem lehetett a német szakaszt megcsinálni, a magyart még mindig lehet. Azt sza...