Dolomitok túra 2014.06.20 Péntek - Az Antelao
A mai túra térképe A mai napon, mint azt már tegnap eldöntöttük, az Antelao csúcsa lesz a cél. Feltéve, ha az időjárási viszonyok ezt megengedik. Az útikönyv szerintezt a túrát 2 naposra kellene tervezni, de jó magyar szokás szerint meg lehet ezt csinálni gyorsabban is. Fél hétkor ébredtem, Miki természetesen ilyenkor még alszik. 8-kor reggeli, pármai sonka és gépsonka + sajt. Tamás mára biciklizést tervezett. Összerakjuk a szükséges cók-mókot és elindulunk autóval a Refugio Scotter felé autóval. Ehhez be kell menni San Vito központjába és onnan a SKI SAN VITO táblát kell követni. Egy helyen eltévedtünk, mert nem volt kiírva a Ref Scotter. Végül az utat megtaláltuk, egy ház mellett vezet el közvetlenül és a ház mögött folytatódik. Igazán körülményes egy sávos úton lehet elérni a Scotter menedékházat. Az út eleinte aszfaltos, aztán átmegy murvásba. Néhol kőlavina keresztezi az utat, amelyet természetesen eltakarítanak a helyiek, de egy-egy nagyobb kő ottmarad az úton. A menedékház...